قیمت بلوک هبلکس

قیمت بلوک هبلکس

با توجه به استفاده روز افزون از بلوک هبلکس در ساختمانهای سراسر دنیا و ملموس شدن آثار کیفی و کاهش بهای تمام شده ساختمان ، این بلوک جایگاه بسیار ویژه ای در صنعت ساخت و ساز پیدا کرده است. قیمت بلوک در گذشته  دغدغه ی اصلی سازندگان برای انتخاب نوع متریال تیغه چینی بوده ولی با گران شدن هزینه های انرژی و قیمت تمام شده زیربنای ساختمان ، رویکرد انتخاب مصالح بلوک تیغه چینی تغییر پیدا کرده و به سمت گزینه های همچون عایق حرارت و برودت بودن، دانسیته پایین،امن بودن در برابر زلزله، عایق صوت بودن و … رفته است.

قیمت بلوک aac در قدم اول در مقایسه با آجرهای سنتی برابر بوده و در مقایسه با مصالحی همچون سفال چند درصدی بالاتر است اما قیمت هبلکس را باید با در نظر گرفتن سایر عوامل موثر در قیمت تمام شده لحاظ کرد.

عواملی مانند سهولت جابجایی در طبقات، حذف گچ و خاک، حذف ملات ماسه و سیمان، سبک شدن وزن سازه و به طبع آن مصرف کمتر بتن، سیمان و میلگرد، نداشتن ضایعات ساختمانی، مصرف کمتر کولر جهت سرمایش و مصرف حداقل پکیج جهت گرمایش، کاهش تناژ برودتی جهت چیلرها، کاهش حجم کیلو وات دیزل ژنراتورها قیمت بلوک هبلکس را به مراتب در رده ارزانترین متریال قرار خواهد داد.

همانطور که می دانید این بلوک هبلکس فقط نقش پر کننده تیغه های طبقات را به عهده دارد و اصلا به عنوان بلوک باربر استفاده نمیشود.

جهت ساخت بلوک سفال از خاک بکر و دست نخورده طبیعت استفاده میشود ، خاکی که میلیونها سال جهت تولید مجدد آن باید صبر کرد . از طرفی برای پخت سفال با استفاده کردن از انرژی بسیار زیاد و تولید آلودگی جهت محیط زیست باعث هدر رفت سرمایه ملی کشور خواهیم شد.

اما بلوک هبلکس در فرآیند تولید بدون هیچگونه آلودگی در تولید به دفع ماسه های مضر سیلیسی طبیعت کمک کرده و باعث گسترش فضای سبز در دنیا می شود.

 

          بلوک              پالت   مشخصات بر اساس متراژ                            قیمت
عرض ارتفاع طول ارتفاع عرض طول ظرفیت پوشش سطح دیوار تعداد بلوک در پالت پوشش سطح دیوار تعداد بلوک تعداد بلوک مترمکعب  مترمربع  عدد
سانتی متر سانتی متر سانتی متر متر متر متر متر مکعب متر مربع عدد مترمکعب مترمکعب مترمربع ریال ریال ریال
۸ ۲۴ ۶۰ ۱٫۴۴ ۱٫۲۰ ۱٫۲۰ ۲٫۰۷ ۲۵٫۹۲ ۱۸۰ ۱۲٫۵۰ ۸۶٫۸۱ ۶٫۹ ۲,۹۲۰,۰۰۰ ۲۳۳,۶۰۰ ۳۳,۶۳۸
۱۰ ۲۴ ۶۰ ۱٫۵۰ ۱٫۲۰ ۱٫۲۰ ۲٫۱۶ ۲۱٫۶۰ ۱۵۰ ۱۰٫۰۰ ۶۹٫۴۴ ۶٫۹ ۲,۹۲۰,۰۰۰ ۲۹۲,۰۰۰ ۴۲,۰۴۸
۱۲ ۲۴ ۶۰ ۱٫۴۴ ۱٫۲۰ ۱٫۲۰ ۲٫۰۷ ۱۷٫۲۸ ۱۲۰ ۸٫۳۳ ۵۷٫۸۷ ۶٫۹ ۲,۹۲۰,۰۰۰ ۳۵۰,۴۰۰ ۵۰,۴۵۸
۱۵ ۲۴ ۶۰ ۱٫۵۰ ۱٫۲۰ ۱٫۲۰ ۲٫۱۶ ۱۴٫۴۰ ۱۰۰ ۶٫۶۷ ۴۶٫۳۰ ۶٫۹ ۲,۹۲۰,۰۰۰ ۴۳۸,۰۰۰ ۶۳,۰۷۲
۲۰ ۲۴ ۶۰ ۱٫۶۰ ۱٫۲۰ ۱٫۲۰ ۲٫۳۰ ۱۱٫۵۲ ۸۰ ۵٫۰۰ ۳۴٫۷۲ ۶٫۹ ۲,۹۲۰,۰۰۰ ۵۸۴٫۰۰۰ ۸۴,۰۹۶

*مالیات بر ارزش افزوده به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد.
*برای اجرای بلوک، به ازای هر مترمکعب ۲۵ کیلوگرم چسب نیاز است.
*قیمت چسب خاکستری هر کیلوگرم۲۰،۰۰۰ ریال و چسب سفید هر کیلوگرم ۲۳،۰۰۰ریال می‌باشد. *قیمت بست رادیکالی هر عدد ۷۰,۰۰۰ ریال
*محل تحویل بار درب کارخانه بوده و هزینه‌های حمل، تخلیه و جریمه‌های احتمالی مجوز تردد به عهده خریدار می‌باشد.
*بلوک به همراه پالت چوبی و تسمه کشی شده ارسال می‌گردد.
به ازای هر پالت چوبی مبلغ ۶۰۰،۰۰۰ ریال(هر مترمکعب ۲۸۰،۰۰۰ ریال) دریافت خواهد شد و پس از تحویل پالت درب کارخانه، مبلغ ۴۵۰،۰۰۰ ریال ( از قم مبلغ ۴۰۰،۰۰۰ ریال )عودت داده می‌شود. تحویل پالت به کارخانه در محل درب پروژه در استانهای تهران،البرز و مرکزی ۳۵۰،۰۰۰ ریال می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *